середу, 5 грудня 2018 р.

ПРАВИЛА І ЗАКОНИ У МОЄМУ ЖИТТІ

 В ОСВІТНЬОМУ ЗАКЛАДІ ПРОХОДИТЬ ТИЖДЕНЬ ПРАВА.
   Виникає запитання, чим викликано таку увагу саме до прав дитини. Здавалося б, кожна держава, кожен народ за історію свого розвитку виробив задовільну систему відносин, у якій передбачено правила взаємодії дорослого та дитячого світу. Через сім'ю та освітні заклади завжди піклувалися про виховання дитини та збереження її життя
   Проте, дитинству надавалася лише роль періоду, який треба пережити, щоб стати 
дорослим. Діти не просто бачать світ реальніше, відчувають його тонкіше. Діти
сприймають світ інакше.Та вони часто не мають сміливості сказати вголос про своє відчуття. Діти не завжди впевнені в тому, що дорослі сприймуть їх слова з належною увагою, почують їх.

Конвенція ООН про права дитини
Передусім, Конвенція — це угода.
Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами. В ній записа­но, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Конвенція була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу.
Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.
Захисти себе
Конвенція ООН про права дитини – це твої права. Вони знайшли своє відображення у чинному законодавстві України. Ти можеш не думати про них. Ти можеш не використовувати їх щодня. Втім, ти маєш знати, що вони існують і вони не­від’ємні від інших прав, гарантованих тобі державою.
Закони різних країни різні. Йдеться зокрема про цифру повноліття і про вік, з якого підліток несе кримінальну відповідальність за скоєний злочин: в одних країнах це 7 років, в інших – 12, в Україні – 14-16 років. Але ти повинен знати, що є права, які не можна змінити. Наприклад, право на турботу і піклу­вання. Також незмінним є, твердження про те, що всі діти мають рівні права. Держава може бути більш чи менш демократичною, але змінити ці права вона не може. Вони – твої.

       У читальній залі бібліотеки разом з ученицями 6-А та 6-Б класів на уроці-бесіді ми розглянули деякі питання стосовно прав та обов'язків дітей у школі та вдома та переглянули тематичне відео "Права і обов'язки дітей".
     У відомій казці Г.Х. Андерсена дитина осмілилася вимовити те, що боялися побачити та сказати дорослі. Давня проблема, коли дорослі мають вчитися багатьом речам у дітей, сьогодні стала вкрай актуальна.
     Було б правильно, щоб кожна дитина знала свої права. Адже часто у дитини більше обов'язків, аніж прав.То ж які найголовніші права дитини:
Права «піклуйтеся-про-мене»
Ти маєш право на достатнє та здорове харчування
Ти маєш право на освіту
Ти маєш право на медичну допомогу
Ти маєш право на розваги
Права «не знущайтеся наді мною»
Ти маєш право на захист від економічної експлуатації та примусової праці
Ти маєш право на захист від будь-якої роботи, яка може бути небезпечною для твого здоров’я
Ти маєш право не бути жертвою війни
Ти маєш право на захист від сексуальної експлуатації
 Права  «я маю власну думку»
Ти маєш право виражати свої погляди
Ти маєш право сповідувати свою власну релігію
Ти маєш право об'єднуватися з іншими
Ти маєш право на інформацію
Права «спеціальних потреб»: життя деяких дітей є важчим, ніж у їхніх однолітків. Тому такі діти потребують спеціальної уваги і піклування
Діти-інваліди
Діти, позбавлені батьківського піклування
Діти-біженці
Діти у конфлікті з законом
  Батьки вкрай відчувають потребу у появі освітніх громадських інститутів, які б допомагали їм вчитися оволодівати найскладнішою у світі професією - бути батьками.
   Вчителів сьогодні закликають набувати та удосконалювати навички виховання для того, щоб мати можливість справитися з покладеними на них завданнями виправлення помилок, здійснених батьками.

Контактні дані державних соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Також для тебе діють безкоштовні «гарячі» телефонні лінії...
Якщо ти зазнав насильства в сім’ї. Давай обговоримо…




Використані джерела:
"Захист прав дітей та попередження психологічного насильства", Житомир,2002.
Відео "Права і обов'язки дітей" ( YouTube https://www.youtube.com/watch?v=zRR0XiriGp4)
Фото - читальна зала бібліотеки освітнього закладу.

Немає коментарів:

Дописати коментар